Kupujeme westíka
NA CO DÁVAT POZOR PŘI VÝBĚRU ŠTĚNĚTE

Isabella Ze Zelené Ořechovky
Typické pěkné štěně

Oči - čisté, jasné bez výtoku nebo známek zánětu, tmavé

Uši - uvnitř růžové (dle pigmentu) čisté bez zápachu či výtoku, nekupírované, kolem 5.-6. týdne se už začínají zvedat. Tetuje se většinou do levého ucha kolem 7. týdne.

Nos - černý (u některých jedinců se postupem času teprve dobarvuje), vlhký bez výtoků

Tlama - dásně růžové, skus nůžkový - zuby zapadají do sebe

Vrh A Bohemia Arnet's  Vrh G Ze Zelené Ořechovky
Různě pigmentovaná štěňata

Končetiny - rovné bez deformací

Tlapky - čím tmavší, tím lepší pigment

Drápky - paspárky bývají pouze na předních končetinách, vyskytují se i na zadních. Nejsou vadou, ale některým psům způsobují zdravotní problémy, takže se dají operativně odstranit. Bílé drápky nejsou vadou.

 

Kůže - růžová bez strupů nebo podobných náznaků onemocnění kůže

Srst - podle typu přiléhavá, bílá bez dalších zabarvení. Např. oranžová barva mezi tlapkami je způsobena olizováním - možný zánět.

Ashley Bohemia Arnet's
Zvídavé štěně v pohybu

Ocas - rovný, nekupírovaný, bez srůstů - zálomků, vesele nesený

Pohyb - malé štěně by se mělo pohybovat radostně s vysoko neseným ocáskem a hlavou. Není-li bojácné mělo by jít čile za podnětem, např. následovat člověka nesoucího hračku.

Povaha - klidná ale zvědavá, hravá, nebojácná. Zdravé štěně je ostražité a velmi čilé. Nejlépe je pozorovat celý vrh pohromadě, kdy si všimnete největších rozdílů a dominantních jedinců. Štěně by mělo i dobře komunikovat.

Vrh Z Roztylšského Vršku
Hezký vrh

Vyrovnanost vrhu - jako vyrovnaný vrh se označuje ten, v němž jsou štěňata stejného typu - jsou si podobná.

Eleonor Blataj
Ve výstavním postoji

Postoj - záleží pouze na chovateli, zda štěňata učí již od raného věku stavět do výstavního postoje. Dobrý chovatel vám dle vašeho přání ukáže vybrané štěně ve výstavním postoji a popíše jeho kvality, popř. srovná s dalším štěnětem.

Varlata - u psů se hmatem zjistí, zda jsou obě varlata vyvinutá. V pozdějším věku by měla sestoupit do šourku.
 

Věk k odběru - minimální věk odběru je 52 dnů, ideálních je 8-12 týdnů, kdy probíhá hlavní socializace. S koupí staršího zvířete by vám měly odpadnout starosti spojené např. s nechtěnými loužičkami. V 6 měsících by měl být již jasný skus a počet chybějících zubů (důležité u výstavních westíků). Někdy je potřeba umístit i dospělého jedince.

Zpět